MONTOWANIE SZYN NA ŚCIANIE

Wybieramy szyny najbardziej odpowiednie do danej taśmy lub ręcznego marszczenia zasłony. Mierzymy szerokość okna, uwzględniając dodatkowe miejsce z obu stron. W zależności od potrzeby szynę można przyciąć do wymaganej długości. Niewielkie uchwyty służą do umocowania szyn. Za pomocą ołówka, centymetra i linijki wyznaczamy na ścianie miejsca na uchwyty szyn. Wiercimy otwory wiertarką do betonu, wkładamy w nie odpowiednie kołki rozporowe, a następnie mocujemy uchwyty wkręcając śrubokrętem odpowiednie śruby.

1 WYZNACZANIE I MIEJSCA SZYNY
Ołówkiem zaznaczamy ciąg punktów powyżej górnej krawędzi okna, w równej odległości od sufitu. Jeśli szyna ma być zamontowana bardzo blisko sufitu, pamiętajmy o zostawieniu miejsca na montaż gzymsu.

2 WYZNACZENIE LINII PROWADZĄCEJ
Przez wyznaczone wcześniej punkty przeprowadzamy linię, rysując ją za pomocą linijki bezpośrednio na ścianie. Zgodnie z instrukcją producenta, określającą minimalną bezpieczną odległość między uchwytami mocującymi szynę do ściany, wyznaczamy te punkty na ścianie.

3 ZAZNACZANIE MIEJSC WIERCENIA KOŁKÓW
Zaczynając od krawędzi okna i pozostawiając miejsce z boku, ołówkiem zaznaczamy miejsca wiercenia otworów na kołki (tu pozostawiono z boku 10 cm). Pierwszy punkt, w którym umocowany zostanie uchwyt, powinien być oddalony o 5 cm od końca szyny. Wiercimy pierwszy otwór i wkładamy kołek.

4 UMOCOWANIE UCHWYTÓW
Przykładamy pierwszy uchwyt i odpowiednią śrubę w wyznaczonym miejscu. Lekko wpychamy koniec śruby w kołek i wkręcamy. Podobnie mocujemy kolejne uchwyty, wiercąc otwory, wkładając kołki i wkręcając śruby.

3 UMIEJSCOWIENIE SZYNY
Upewniamy się, czy wszystkie uchwyty są ustawione prawidłowo. Następnie wsuwamy lub wciskamy szynę w uchwyty. Jeśli okaże się, że szyna nie jest umieszczona centralnie nad oknem, trzeba ją zdjąć i jeszcze raz przymocować.

6 PRZYMOCOWANIE SZYNY
Jeśli szyna znajdzie się na właściwym miejscu, przytwierdzamy ją do uchwytów znajdującymi się przy nich śrubkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *