LAMÓWKA Z WSZYTYM SZNURKIEM

LAMÓWKA Z WSZYTYM SZNURKIEM

1.ODMIERZANIE SZNURKA – Dobieramy odpowiedni sznurek i dekatyzujemy go, aby zapobiec późniejszemu skurczeniu. Odmierzamy potrzebną długość sznurka, dodając 3 cm zapasu. Tniemy ze skosu plisę potrzebnej szerokości i długości.

2.Obszywanie sznurka plisą – Układamy sznurek pośrodku plisy po jej lewej stronie. Składamy plisę wzdłuż sznurka, spinamy szpilkami i fastrygujemy. Zszywamy oba brzegi plisy tuż przy sznurku. Jeśli szyjemy na maszynie, możemy wykorzystać stopkę do zamków błyskawicznych.

OBSZYWANIE LAMÓWKĄ Z WSZYTYM SZNURKIEM

1.PRZYGOTOWANIE LAMÓWKI – Przycinamy i obszywamy plisą kawałek sznurka potrzebnej długości, dodając 10 cm zapasu na łączenia. Układamy lamówkę ze sznurkiem na prawej stronie materiału, tak aby brzeg materiału pokrywał się z brzegiem lamówki. Przypinamy ją do materiału, przycinamy odstające części i fastrygujemy.

2. PRZYSZYWANIE LAMÓWKI ZE SZNURKIEM – Na materiał z przypiętą lamówką ze sznurkiem kładziemy drugi kawałek materiału, prawą stroną do środka. Fastrygujemy i zszywamy obie warstwy ze sznurkiem w środku blisko od sznurka, używając stopki do zamków błyskawicznych.

Dodaj komentarz