Pikowanie

Pikowanie stosujemy nie tylko dla dodania dodatkowej warstwy ocieplającej, ale także dla celów dekoracyjnych. Między dwie warstwy materiału wkładamy ocieplenie i zszywamy brzegi. Można też przyfastrygować warstwę ocieplającą do lewej strony jednej z części wykroju, połączyć obie części prawymi stronami do siebie, a potem zszyć z trzech stron, wywinąć prawą stronę na zewnątrz i zszyć czwarty brzeg mało widocznym ściegiem obrębkowym.

1. NANOSZENIE WZORU – Musimy zdecydować się na wzór pikowania. Najprostsze i najbardziej widoczne są ukośne pasy, ale można również pikować np. wokół wzorów na materiale. Linie wzoru nanosimy znikopisem.

2. SKŁADANIE WARSTW – Kroimy surowiec na warstwę ocieplający materiały na podszewkę i stronę wierzchnią według tych samych wymiarów. Warstwę ocieplającą umieszczamy w środku, wszystko spinamy szpilkami.

3. PIKOWANIE – Wszystkie warstwy razem fastrygujemy, aby lepiej się trzymały. Zaszywamy po wyznaczonych liniach. Usuwamy fastrygę i odcinamy wyściółkę wystającą poza szwy. Zszywamy brzegi zewnętrzne.

Dodaj komentarz