Remont pokoju

Każdy pokój na długo zachowa świeży wygląd, jeżeli przed rozpoczęciem odnawiania starannie przygotujemy wszystkie powierzchnie. W tej części znajdują się ilustrowane rysunkami objaśnienia, umożliwiające dokładne wykonanie obmyślonego projektu.

W rozdziale poświęconym malowaniu kładzie się nacisk na dokładne przygotowanie powierzchni ścian i szczegółowo instruuje, jak należy prawidłowo nakładać farbę. Wymienione są tu zarówno najprostsze, jak i bardziej skomplikowane techniki gruntowania, malowania różnych powierzchni, osiągania specjalnych efektów dekoratorskich.

Z rozdziału o tapetowaniu wynika, że jest to czynność zaskakująco prosta, jeśli tylko uprzednio opanujemy technikę wymierzania, przycinania, smarowania klejem i przyklejania tapet.

Ułożenie różnego rodzaju płytek, szczególnie w kuchniach i łazienkach, chroni ściany przed wilgocią. W odpowiednim rozdziale są wskazówki, jak kłaść płytki, aby długo się trzymały i wyglądały jak położone przez fachowca.

Z rozdziałów poświęconych podłogom czytelnik otrzyma informacje, dzięki którym będzie mógł łatwiej zdecydować się na odpowiedni typ płytek podłogowych lub podłóg drewnianych i na odpowiednie do nich dywany czy wykładziny. Czytelnik otrzyma również przystępne instrukcje dotyczące montażu półek i doboru systemu oświetlenia odpowiedniego do zaprojektowanego wnętrza. Rozważania zamyka rozdział traktujący o doborze roślin doniczkowych odpowiednich do wnętrz. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, mogą to być rosimy bogato ulistnione, kwitnące bądź wydzielające silny zapach. Na końcu znajduje się aneks, zawierający wskazówki dotyczące konserwami i utrzymywania mieszkań w czystości oraz słowniczek terminów fachowych.

Dodaj komentarz