Tkaniny w domu

Na rynku jest wiele różnorodnych tkanin dekoracyjnych, dzięki którym możemy nadać wnętrzu swego mieszkania jedyny, niepowtarzalny wygląd. Dla osób nie znających podstawowych technik szycia i łączenia materiałów przeznaczony jest tu rozdział w którym jest to szczegółowo objaśnione.

Całkiem nowym akcentem w już urządzonym wnętrzu mogą być odpowiednio dobrane firanki, zasłony i story. Wyborowi, typom i technice montowania rożnych rodzajów zasłon poświęcone są aż dwa rozdziały. Sypialnia bardzo zyskuje, jeśli urządzimy ją elegancko, lecz praktycznie. Rozdział poświęcony bieliźnie pościelowej zawiera wskazówki, jak można wykonać prześcieradła, poszewki na poduszki i poszwy na kołdry tak, by dobrze pełniły funkcje zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe.

Atmosferę przytulności tworzą we wnętrzu ozdobne poduszki. Mogą być one także wyraźnym akcentem kolorystycznym. Poświęcony jest im oddzielny rozdział, instruujący, jak można wykonać poduszki o różnych kształtach i rozmiarach i uszyć na nie powłoczki z różnych materiałów i z wieloma rodzajami ozdobnych wykończeń.

Nowy pokrowiec na fotel czy kanapę od razu zmienia ich wygląd nie do poznania. Jeśli jeszcze jest to pokrowiec łatwy do zdjęcia i uprania, możemy przez sporządzenie kilku pokrowców z różnych tkanin nadawać temu samemu meblowi za każdym razem inny charakter. Rozdział poświęcony drobnym pracom tapicerskim zawiera wskazówki, jak samodzielnie uszyć pokrowiec dopasowany na stale lub łatwy do zdejmowania. W rozdziale poświęconym tkaninom w domu omówione jest również wykonywanie obrusów i serwetek oraz abażurów, zarówno z tkanin, jak i z papieru.

Dodaj komentarz