Proste karnisze i szyny

Do zawieszenia lekkich firanek można użyć drutu sprężynowego lub pręta o małej średnicy. Inne rodzaje firanek i ciężkie tkaniny zasłonowe wymagają innych metod zawieszania. Dostępne są w sprzedaży szyny mocowane do ściany lub sufitu za pomocą wielofunkcyjnych wsporników. Zasłony wiesza się na specjalnych wózkach i haczykach lub kombinacji wózków z haczykami.

PROSTE KARNISZE
Do lekkich, siatkowych firanek, które nie są rozsuwane, stosuje się specjalne sprężynowe druty lub pręty pokryte tworzywem. Drut, tak jak i pręt, można przymocować do lica ściany lub do ścian bocznych za pomocą wkrętów z oczkiem lub wsporników. Teleskopowe pręty pokryte tworzywem rozciąga się odpowiednio do wielkości zasłanianej powierzchni.

SZYNA Z UKRYTYMI WÓZKAMI
Wózki są tu ukryte za płaską listwą. Haczyki zasłonowe wpina się w taśmę podszywającą zasłony i wiesza na wózkach. Ogranicznik na końcu szyny przytrzymuje ostatni z brzegu wózek.

SZYNA Z KOMBINACJĄ WÓZKÓW Z HACZYKAMI
Tutaj wózki połączone z haczykami przesuwają się po licu szyny i podtrzymują pojedyncze haki wpięte w taśmę marszczącą zasłonę lub są wpięte bezpośrednio w taśmę.

SZYNA DO LAMBREKINU
Najprostsza jest szyna do lambrekinu umieszczona przed górną częścią zasłony, zaopatrzona w nakładane wsporniki i blaszki łączące. Można ją dopasować do każdego okna. niezależnie od jego szerokości i kształtu.

ZESPOLONA SZYNA DO LAMBREKINU
Szyjąc komplet zasłon z lambrekinem możemy zastosować odpowiednią szynę zespoloną z szyną do lambrekinu. Szyny takie, łatwe w montażu, bez trudu dają się umocować do ściany lub sufitu.

SZNURY DO PRZESUWANIA I DRĄŻKI ŚCIĄGAJĄCE
Szyny bywają wyposażone w sznury do przesuwania, ułatwiające zaciąganie i odsłanianie zasłon. Ciężarki na sznurach zabezpieczają przed ich splątaniem. Centralny wózek z wysuniętym ramieniem służy po to. by zasłony schodziły się pośrodku. Alternatywnym rozwiązaniem jest przymocowanie drążków przesuwających do centralnego wózka przy środkowych brzegach zasłon.

ELEMENTY DO MONTAŻU SZYN
Dodatkowe elementy do montażu pozwalają dopasować systemy zawieszania do każdego otworu. Wsporniki wysuwane stosuje się, by zawiesić zasłonę z dala od ściany lub wesprzeć na nich inną szynę lub szynę do lambrekinu.

Dodaj komentarz